PROTEST A VÝZVA

My, níže podepsaní, protestujeme -

1. Proti zneužití největších symbolů národa v podobě reklamní upoutávky na "Mejdan roku z Václaváku." Jestliže si odpovědní lidé z TV Nova neuvědomují, čehože se dopouštějí nevkusným a urážejícím rozpohybováním v rytmu disko pěti soch svatých, představujících symboly naší státnosti, pak je nutné, aby je na to odpovědná část národa, razantně upozornila!

2. Protestujeme též proti uspořádání obří show přímo před pomníkem sv. Václava na Václavském náměstí v Praze (jako by nebylo v Praze dostatek jiných a vhodnějších míst), spojené s postavením megalomanského pódia pro tuto show v místech, které je vnímáno s určitou symbolikou, kde lidé pietně pokládali květiny a portréty umučených vězňů z komunistických koncentračních táborů a kde se upálil Jan Palach. Uspořádání takovéto show v těchto místech považujeme za nevkusné, urážející a působící proti dobrým mravům. Reklamu TV NOVA, vysílanou jako upoutávku na tuto show, pak považujeme za urážku a znesvěcení symbolů české státnosti!

Žádáme -

Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, aby zahájila řízení s TV Novou za etickou pokleslost její reklamy na výše jmenovanou show.

Vyzýváme -

Věříme, že náš protest podpoří všichni, kterým nejsou lhostejné historické symboly tohoto státu, mají vkus a neztratili kulturnost vyvěrající z křesťanských tradic. Nejlépe tento náš protest podpoříte, pokud se sami, vlastním protestem, obrátíte na TV Novu a další instituce, či se vyjádříte k této věci v tisku, nebo prostě připojíte své jméno a adresu pod tento protest a pošlete jej dále na patřičná místa: Rada pro rozhlasové a televizní vysílání - ; TV Nova - ; Arcibiskup Miloslav Vlk - ; Primátor Prahy - ; zástupce starosty P1 pro životní prostředí - ; Ministerstvo kultury ČR, odbor památkové péče, ředitelka PhDr. Vladimíra Koubová - ; AVU v Praze - doc. Petr Siegl, kancléř - .
(Pokud zde e-mailovou adresu nevidíte, zapněte si ve Vašem internetovém prohlížeči povolení javascriptu).

V Praze 30. 12. 2006
Pavel, Jarmila a Lucie Riesovi, Suchý vršek 2099/49, 158 00 Praha 5